Nyheter

Tillbaka

ÄNDRAT PÅ STOCKHOLMSMÄSSAN

2013-06-20

Stockholmsmässans nya entré stod färdig i augusti.

Den nya entrén bjuder på 1 500 extra kvadratmeter, en förbättrad registreringsdel och en smartare vinkel på entrén för att minska köerna och förbättra för besökarna.
Informationsdisken har flyttats närmare entrén och har utformats för att klara flöden till två parallella arrangemang.

Andra nyheter är ett flexibelt besökscenter där man kan anpassa erbjudandet efter respektive arrangemang och en station från Svedavia där man bland annat kan checka in till sitt flyg från Arlanda.

 

Källa: Stockholmsmässan

Intresselistan

Förfrågan

Referenser

Jag tipsar alla i min närhet om att ni finns. Smidigt, snabbt och bra! Jag har inte själv tid att leta efter alla ställen som finns, har framförallt inte kunskap om vad som finns. Mina önskemål har jag alltid fått tillgodosedda. Viktigt är att man får vad man frågar efter, första gången var jag inte så precis med vad jag ville ha, men nu har jag också lärt mig och då blir det perfekt. Tack för att ni finns!      

Birgitta Jönsson, förskolechef
Ängslyckans och Lapptäckets förskolor i Hjärup

Fler referenser